IP: 81.2.247.112, port: 2593

[Confirmed BUG by Seo] Monstrous Interred Grizzle

Zgłaszanie wszelkich problemów i błędów dotyczących ogólnej działalności Ninth-Virtue - zarówno klienta, serwera, mechaniki gry, jak i funkcjonowania serwisów zewnętrznych (forum, strona internetowa, etc.).

Moderatorzy: Ninth Virtue Supporters, Forum Moderators, Ninth Virtue Administration, Ninth Virtue Supporters, Forum Moderators, Ninth Virtue Administration

Seo
Ninth Virtue Administrator

Monstrous Interred Grizzle

Post autor: Seo » pn sie 28, 2017 12:59 pm

Dostęp do Monstrous Interred Grizzle zostaje wyłączony (npc z questem), do odwołania.

Powód: Spory Bug z traceniem dura podczas walki.

Zielina

Re: Monstrous Interred Grizzle

Post autor: Zielina » pn sie 28, 2017 1:33 pm

Wiadomo, że bije się miśka nago bo pojawiają się plamy co zjadają dura ale po wyjściu z niego nastąpił bug. Gdy założyłem sprzęt w lunie odszedłem od komputera na jakieś 2 min moja zbroja przestała istnieć, dur spadał aż znikła. Mało tego bo co na siebie nie włożyłem dalej spadało. (relog, śmierć, przeniesienie się do innego miasta nic nie pomagało) Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nic specjalnego się nie wydarzyło żaden cl, śmierć na miśku. Padł normalnie jak 20 poprzednich. Musiała być przeprowadzona interwencja GMa Seo który swoimi czarami to naprawił i już nie spada za co mega dzięki.

Redchoice
Lizardman

Post autor: Redchoice » pn sie 28, 2017 2:08 pm

Wspoczuje. Swoja droga ciekawy bug ze nawet smierc i relog nie pomagalo.
Obrazek

Awatar użytkownika
PIRAT
Ninth Virtue Supporter

Post autor: PIRAT » wt sie 29, 2017 2:53 pm

Nieprawidłowe działanie kwasu niestety było poruszane już nie raz.

Moje spostrzeżenia na ten temat, może pomogą w zdiagnozowaniu lub rozwiązaniu problemu. Kwas tutaj działa przez pewny okres, a nie tylko podczas stania na nim. Przykładowo chlapnął pode mnie kwas, od razu uciekłem, ale jeszcze przez parę (10s) widziałem spadek dura na itemach. Podobnie było za drugim razem, zagapiłem się, przez dłuższą chwile postałem na kwasie, uciekłem, ale mimo to przez o wiele większy okres czasu spadał dur, aż niektóre części seta przestały istnieć.
Możliwe, że swoją gołą postacią tak długo stałeś na kwasie lub skumulowanych paru plamach kwasu, że ten licznik spadania dura wydłużył się do ogromnej wartości. I działa cały czas. Ciekawe czy kiedyś spadnie.

Jak stanie się na kwasie powinny wyświetlać się komunikaty ostrzegawcze (systemowe w journalu): "A corrosive gas seeps out of your skin", u nas się nie wyświetlają. Dodatkowo Grizzl plując ignoruje przeszkody fizyczne, kwas pojawia się nawet za ścianami budynku na wysokości na której stoi Grizzl. Z poziomu Bedlam zabawnie to wygląda. I według mnie najważniejsze, każda plama kwasu powinna również zadawać obrażenia fizyczne, wyeliminuje to długie stanie na kwasie, postać umrze wcześniej niż rozsypie się set. Oraz uniemożliwi to stanie gołą postacią blisko Grizzla, bo według mnie takie działanie (bicie bosa gołą postacią i niezwracanie uwagi na kwas) to wykorzystywanie buga związanego z nieprawidłowym działaniem kwasu na shardzie.

Podejrzewam, że naprawa tego trochę zajmie, więc może by tak dać dostęp do Grizzla i puki co wyłączyć mu plucie kwasem.

Seo
Ninth Virtue Administrator

Post autor: Seo » śr sie 30, 2017 11:51 am

Pirat - bardzo ładne uwagi, jestem bardzo za każdą Twoja sugestią.

Czekamy na odpowiedź ze strony koderów.

Prostując jeszcze, Zielna stracił kilka tysiecy dura, wiec nie sadze ze to się tak nastackowało, to był ewidentny bug - nie zeszło samo.
Dlatego póki co nie otwieram Bedlam.

Odpowiedz