IP: 81.2.247.112, port: 2593

Mount+relog

Pomysły i sugestie związane z ogółem działalności serwera. W tym miejscu możecie zgłaszać pomysły nowych rozwiązań, jak i uwagi dotyczące obecnych.

Moderatorzy: Forum Moderators, Ninth Virtue Administration, Forum Moderators, Ninth Virtue Administration

Awatar użytkownika
PIRAT
Ninth Virtue Supporter

Re: Mount+relog

Post autor: PIRAT » wt sie 22, 2017 7:16 pm

Zacznę od punktu drugiego, który wywołuje mniej emocji.
Do tego według mnie sytuacja przedstawiona przez autora tematu wydaje się trudna z powodu kumulacji czyli współistnienia wydarzeń z punktu pierwszego i drugiego na tym serwerze.

2:
Według mnie Pet powinien znikać podobnie jak jego właściciel (ktoś już o tym wcześniej wspominał) czyli normalnie 5 minut, w domku od razu.
Według mnie teleportowanie peta do właściciela po prze logowaniu powinno działać tylko jak prze loguje się w swoim domku. Zresztą tak właśnie działają crystal balle.

I ... według mnie gdy to naprawimy problem biegania na CU przestanie tak razić w oczy, bo będzie można go na spokojnie zabić, nie zniknie ani nie teleportuje się od razu do właściciela.

1:
W linku podanym w temacie w zasadzie nie ma informacji o jeżdżeniu na tego typu Petach.
"This selection of mounts are somewhat more powerful and most are of use in battle, but only those with the Animal Taming skill can hope to control them."
Jest jedynie mowa o ich kontrolowaniu, co według mnie już nie to samo. No ale to kwestia interpretacji więc nie ma co się o informacje w linku spierać.

Na innych shardach podstawowym zwierzakiem do pvp jest War Horse. Niestety ich brak rodzi takie sytuacje, że ludzie kombinują z innymi zwierzakami.
Ale też nie ma co się o spierać co jest na OSI a co tutaj bo różnice i tak są spore. I ten argument już dawno przestał działać.

Lepiej podejść do tematu logicznie. Po pierwsze w czym to tak naprawdę przeszkadza oprócz w utrudnieniu gangowania pojedynczych celów, którym po zbolowaniu nie da się zabić mounta jednym combem.
Tyle było dyskusji na temat pvp, czy taka sytuacja właśnie nie pomaga w rzekomym pvp, że cel nie padnie od razu, że trzeba pogłówkować bardziej by kogoś pokonać?

Po drugie, ta metoda jest dostępna dla każdego, to uczciwe ale trudne do wykonania, trzeba naprawdę sporo się pomęczyć by móc dosiadać wspomnianego Cu:
- Trening Taminga ewentualnie jego kupno (wsparcie shardu),
- Zdobycie PSów 105 też nie jest za łatwe, do tego po całym procesie trzeba pozbyć się tych skilli, lub ulokować w kupionym SoulStonie (wsparcie shardu).
- Zdobycie Cu, jego bondowanie, teoretycznie łatwiejsze, oraz również i w tym punkcie można sobie ułatwić (wspierając shard)

Do tego śmiganie na Cu ma swoje konsekwencje, trzeba być elfem (mniej spotykana rasa w pvp) albo zdobyć buciki, które zajmują wolny slot. No i jak mówimy o slotach to Cu zajmuje 4 sloty i chyba tego konsekwencje każdy rozumie.
Jest również ryzyko jego utraty przy nieodpowiednim użytkowaniu przez co powyższy proces trzeba powtarzać.

Gdy zestawimy wspomniany przez autora rzekomy negatywny wpływ Cu w pvp do poświęcenia i konsekwencji w jego zdobyciu to naprawde to jest aż taki ogromny problem dla shardu?

Rozumiem, że największym problemem w tej sytuacji może być auto leczenie się CU oraz jego właściciela i to według mnie rzeczywiście można by udostępnić tylko petom, których właściciel jest wstanie je kontrolować.

Na koniec chciałbym poruszyć kwestię co z osobami, którzy poświęcili sporo czasu na przygotowanie sobie w ten sposób mounta, którzy najprawdopodobniej wydali sporo złota czy nawet wsparli shard by umożliwić sobie tę metodę, czy teraz jedną zmianą chcecie to wszystko zaprzepaszczać.
Czy to jest aż tak szkodliwe dla shardu, czy samej rozgrywki by w tej chwili to zmieniać?

Pozdrawiam
PIRAT

Redchoice
Lizardman

Post autor: Redchoice » wt sie 22, 2017 10:00 pm

Paka pisze:
wt sie 22, 2017 5:00 pm
Fajnie jakbyś pisał w innym tonie, twoje wyolbrzymione ego aż razi w oczy.
Ciekawe czy w życiu też jesteś taki wyszczekany.
Fajnie by bylo jakbys napisal chociaz cos na temat. Ahhh no tak zatrzymales sie na AOS ale to juz slyszelismy.
Zauwaz ze to ja zawsze podchodze na chlodno i to z waszej strony leci flame ze az oczy bola... to czemu mam sobie darowac?
Obrazek

Dezzmond
Ninth Virtue Supporter

Post autor: Dezzmond » śr sie 23, 2017 10:46 am

Postaram się wypowiedzieć na tyle bezstronnie na ile potrafię...

Z tego co widzę dyskusja w tym temacie jest bardzo niezdrowa. Wypowiadają się tylko dwie strony. Przeciwnicy i sojusznicy RedChoica, bo nie ukrywajmy to o nim jest ten temat, bo jeździ na Cusku bez tamingu i jego przeciwnikom to przeszkadza. Nie da się więc tego sporu rozwiązać sprawiedliwie, bo wiadomo że RedChoice i jego sojusznicy będą chcieli żeby zostało jak jest, a jego wrogowie będą chcieli mu odebrać coś co wykorzystuje do walki z nimi.

Kiedy przychodziłem na ten serwer mówiono mi, że staracie się odwzorowywać systemy istniejące na OSI i unikacie autorskich rozwiązań chyba, że jest taka potrzeba ze względu na niższy online itd. Zmiany o których teraz dyskutujemy nie są zmianami kosmetycznymi, a czymś co realnie wpłynie na balans PvP. Więc moje pytanie zarówno do punktu 1 jak i 2 jest podstawowe: Jak jest na OSI? Tak jak jest tam, powinno zostać u nas. Skoro unikamy zaburzeń balansu i trzymamy się systemów OSI bądźmy konsekwentni.

PS. UOGuide jest stroną pokroju wikipedii. Informacje tam zawarte nie są do końca weryfikowane. Choć w większości kwestii mają odzwierciedlenie w grze, to jednak pojawiają się tam błędy wynikające z niewiedzy autorów artykułów.

A moja osobista prośba do graczy PvP obydwu stron: Mniej płaczu na forum i Discordzie, a więcej gry...

Seo
Ninth Virtue Administrator

Post autor: Seo » śr sie 23, 2017 11:27 am

Pirat, bardzo ładny post - tylko nie widzę tam konkretów ni rozwiązania ;)

Odpowiedz